Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 269
Сторінки: « 1 2 ... 24 25 26 27 »

Вірую, Господи! Допоможи моєму невірству” (Мк. 9, 24).

Сьогодні, у четверту неділю Великого посту, ми з вами, дорогі браття і сестри, чули розповідь євангеліста Марка про те, як батько привів до Ісуса свого хворого сина, яким опанував злий дух, і цього духа не могли вигнати навіть апостоли. І тільки Господь Ісус Христос зціляє хворого юнака, говорячи що для того, щоб боротися із злими духами потрібні такі засоби як піст та молитва. Ми на даний час переживаємо час посту і тому повинні посилено молитися.
Мої статті | Переглядів: 995 | Додав: muxasjyk | Дата: 02/04/2011

Протягом цього тижня, що має назву Хрестопоклонного, дивлячись на Чесний і Животворчий Хрест Христів, покладений на тетраподі, з особливим трепетом вірні стоять у храмі; з благоговінням підходячи і кланяючись, прикладаються до Святого Древа Господнього.
Мої статті | Переглядів: 1245 | Додав: muxasjyk | Дата: 01/04/2011

Дорогі браття і сестри!

Світ і Душа – ось два поняття, які люди не можуть пізнати, бо думка людська, якою б вона досконалою і переконливою нам не здавалась, є не зовсім правдивою. Весь розум людський часто зосереджений в очах і тому люди цінують тільки те, що бачать, а чого не бачать, то того не цінують.Бачимо ми світ - і цінуємо його більше, навіть інколи занадто. Не бачимо ми душі - тому зовсім її не цінуємо.
Мої статті | Переглядів: 646 | Додав: muxasjyk | Дата: 27/03/2011

Преподобний Іоан Дамаскін говорить: "Хресна смерть – це вінець Воплочення Бога Слова”. В сьогоднішній день Хрестопоклонної неділі Церква Христова прославляє святий Хрест Спасителя та повчає своїх вірних про плоди хресної смерті Богочоловіка, нагадуючи нам і про необхідність несіння нашого хреста, гідне пронесення якого це запорука нашого спасіння. Хрест на котрому був розп'ятий Христос, це велика святиня; це жертовник на котрому була принесена Жертва понад жертвами.
Мої статті | Переглядів: 588 | Додав: muxasjyk | Дата: 27/03/2011

Сьогоднішня третя неділя Великого посту – неділя Хрестопоклонна. Чому саме Хрестопоклонна? А тому, що у цей день Свята Церква виносить вірним для поклоніння Чесний Хрест Господній, щоб, черпаючи з нього силу, відвагу в подальшій боротьбі із внутрішніми і зовнішніми ворогами наших душ, наступну половину посту, укріпившись, ми змогли достойно пройти і в скорому часі заспівати переможну пісню: "Христос Воскрес!”.
Мої статті | Переглядів: 660 | Додав: muxasjyk | Дата: 27/03/2011

Коли в людини немає дійсної віри в Бога, то богом для неї стає щось більш ближче, зрозуміліше, на що вона намагається надіятися у власному житті. Так народжується ідолопоклонство перед речами і священний страх перед народними переданнями.
Мої статті | Переглядів: 1029 | Додав: muxasjyk | Дата: 23/03/2011

Про постійний вибір, який є неминучим і однозначним

Створивши людину, Бог уклав їй у руки усю повноту влади над своїм життям. На перший погляд, ці слова можуть здатись щонайменше дивними, якщо не такими, що взагалі суперечать християнській вірі. Однак, якщо все ж уважно в них вдуматись, прояснюється їх справедлива сутність.
Мої статті | Переглядів: 785 | Додав: muxasjyk | Дата: 22/03/2011

Хвороби, як часто вони нам докучають. І, здається живемо, нікому зла не робимо, та наша бідна плоть чомусь знемагає від тих чи інших хвороб?
Мої статті | Переглядів: 858 | Додав: muxasjyk | Дата: 22/03/2011

Дорогі браття і сестри!

Скільки б ми не слухали протягом усього свого життя євангельську історію страждань Христових – кожного разу вона для нашого серця буде новою і завжди слугуватиме джерелом духовних настанов. Страждання Христові увіковічені, і, допоки існує Церква, – вони ніколи не будуть забутими. Але страсті й муки Христа не можуть бути забутими також і з іншої причини. Страждання Христові продовжуються у стражданнях Церкви Христової, адже Церква є тіло Христа, а тому-то її страждання є стражданнями і Христа.
Мої статті | Переглядів: 716 | Додав: muxasjyk | Дата: 21/03/2011

Ми з вами, дорогі брати і сестри, вже пережили перший тиждень Великого Посту. Минула перша неділя Великого посту, присвячена Церквою Торжеству Православ'я. Якому торжеству? У чому це торжество? Сенс Торжества Православ'я полягав у тому, що відкрита була нова істина православної віри. І коли після цієї першої неділі Великого посту ми з ласки Божої ми вже маємо другу неділю Великого посту.
Мої статті | Переглядів: 970 | Додав: muxasjyk | Дата: 21/03/2011