Пасхальне вітання Рожнятівського декана протоієрея Михайла Михасюка духовенству та вірянам УПЦ КП Рожнятівщини.
ХРИСТОС ВОСКРЕС! Всечесні отці,дорогі брати і сестри Рожнятівщини! Вітаю Вас з великим святом Пасхи Господньої, в якій повнота Вселенської Церкви єдиними устами і єдиним серцем оголошує світу рятівну звістку: ХРИСТОС ВОСКРЕС! Євангеліє свідчить нам, що звістка про Воскресіння Христове вперше прозвучала «на світанку першого дня тижня». Тоді рано вранці жінки-мироносиці прийшли до місця поховання свого Учителя і побачили, що гріб порожній. Божественна сила Христа перемогла закон фізичної смерті. Він воскрес, засвідчуючи всьому людству, що смерть - це не кінець життя, а тільки початок істинного вічного буття. В історії світу немає і не буде більш важливої події і більш радісної звістки. Вістку про Воскреслого Господа Ісуса Христа ціною свого життя, пронесли «в усі кінці землі» святі апостоли. З цією радістю святі мученики і подвижники переможно здійснювали свій життєвий шлях.Засвідчуючи про Христа, багато юнаків і дівчат кидали виклик «сильним світу цього», сміливо йшли на різні муки, тим самим проповідуючи Його Воскресіння і життя вічне. Це рятівне сповідання несла Церква «всім народам» (Мк. 24:47), перетинаючи моря і континенти. «Якщо Христос не воскрес, то ... марна і віра ваша», - пише апостол Павло в посланні до Коринфським християнам (1 Кор 15:17). Воскресіння Христове за задумом Божим стало початком нашого особистого воскресіння. Саме для того і прийшов у світ Спаситель, постраждав, був розіп'ятий і воскрес із гробу, щоб кожен мав можливість пройти через досвід воскресіння з мертвих в прямому сенсі цього слова. Про це ясно говорить апостол Павло: «Бог ... воскресить і нас Своєю силою!» (1 Кор 6:14.). У ці священні дні Церква закликає всіх віруючих до радості про Христа Воскреслого, як провісника нашого спільного воскресіння: "Сей день, його-ж створив Господь, радіймо і веселімся в нім " (Пс 117, 24.). Першим словом Воскреслого Спасителя було слово «Радійте»! За вченням Церкви Христової, радість є один з благодатних дарів Духа Святого, дія якого обіймає весь світ. Від початку буття людина покликана до щастя, але справжнє щастя можливе тільки в Бозі, не в період п'ятдесяти - шестидесяти років земного життя, або, як каже псалмоспівець Давид, «сімдесять ..., якщо ж в силах, вісімдесят років» , а у вічному перебуванні з Ним. Причетність Воскресінню Христовому перетворює світ і змінює занепалу природу людини, вселяючи в неї надію вічного життя в Бозі. «Христос воскрес із мертвих, первісток серед покійних. Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть »(. 1 Кор 15. 20-22), - свідчить апостол Павло в посланні до Коринфськой Церкви. А якщо так, то і весь світ, вмираючий від гріховної хвороби, що страждає від пристрастей, тільки тоді зможе стати здоровим, коли увірує в Воскресіння і принесе плоди цієї віри. Воскресіння Христове дозволяє усім нам піднестися над буденною життєвою суєтою, щоб побачити справжню велич Божественної любові, що зійшла «навіть до смерті, смерті ж Хресної» заради людського спасіння. Хресними стражданнями, смертю і своїм Воскресінням Господь оновлює нашу природу, даруючи зміцнення духовних і фізичних сил кожному християнину в його служінні Церкві, країні, суспільству, родині і ближньому. У ці Великодні дні ми не повинні забувати про милосердя і співчуття до людей, оскільки через служіння ближнім, ми проявляємо діяльну любов до Бога, пам'ятаючи, що «Бог є Любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі, і Бог в ньому», - як свідчить апостол і євангеліст Іоанн Богослов. Звернімо великоднє вітання до всіх людей. Всякий раз, вимовляючи безцінні для кожного християнського серця слова «Христос Воскрес!», не будемо забувати, що ними ми в повній мірі закликаємося до того ж воскресіння, в якому полягає наше уповання на вічне життя. Святкуючи Пасху Господню, просім Подателя життя і всіх благ, Воскреслого Христа Спасителя, дарувати всім нам мир, однодумність, віру, надію і любов. Нехай світло Христового Воскресіння освячує наш життєвий шлях, допомагає долати всі труднощі і перешкоди, вселяючи в наші серця ці життєстверджуючі слова: Христос Воскрес! Воістину Воскрес Христос! Рожнятівський декан Української Правславної Церкви КП 2016р. Митрофорний протоієрей Михайло Михасюк.
Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (29/04/2016)
Переглядів: 452 | Теги: Пасхальне вітання Рожнятівського де | Рейтинг: 4.7/3