ПАСХАЛЬНЕ ВІТАННЯ Рожнятівського декана Української Православної Церкви Київського Патріархату Митрофорного протоієрея Михаїла Михасюка.

ПАСХАЛЬНЕ ВІТАННЯ.

Христос Воскрес!

Всечесні отці, дорогі брати і сестри Рожнятівщини! Ще вчора ми співпереживали учням Христовим, серця яких переповнювала скорбота, тьма тріумфувала, в момент розп'яття Господа нашого Ісуса Христа. Навіть в цей момент і природа поринала в темряву: «З шостої ж години настала темрява по всій землі до години дев’ятої.» (Мф.27.45). Це була темрява фізична. А яка ж темрява духовна панувала в душах збожеволених  і озлоблених людей, які кричали: «Розіпни, розіпни Його»! Темрява наповнювала і душі учнів Його, але то темрява скорботи на виконання слів: «Істинно, істинно кажу вам: ви будете плакати і ридати, а світ зрадіє; ви печальні будете, та печаль ваша за радість буде. Але Я знову побачу вас, і зрадіє серце ваше, і радости вашої ніхто не відбере від вас.»(Ін.16.20-22)

Проходять дві скорботні ночі і ось «на світанку першого дня тижня, прийшла Марія Магдалина та інша Марія подивитися на гріб. І ось стався великий землетрус, бо ангел Господній, який зійшов з неба, приступивши, відвалив камінь від дверей гробу і сів на ньому. Вигляд його був як блискавка, і одежа його біла, як сніг.»(Мф.28.2-3) Варта, приставлена ​​ворогами Христа для того, щоб не взяли тіло Його учні, від страху були як мертві, і побігли до первосвящеників із звісткою про незбагненне розуму явище. Так осоромлена була злоба сил темряви. Але не злякало посатанілих в злобі і страху за свою владу начальників Ізраїлю ні землетрус, ні тьма в момент розп'яття Ісуса Христа, ні  надприроднє світло в момент Його воскресіння. Такі і в пеклі будуть шукати собі виправдання, і звинувачувати в усьому Бога. Як в момент смерті Спасителя здригнулася земля, так затряслася вона і в момент слави Його, в годину Його перемоги над темрявою.

Жінки-мироносиці після того, як вони побачили Ангела, «зі страхом і великою радістю, побігли сповістити учеників Його». Радість охопила і учнів, коли вони після кількох свідчень та явлень їм Самого Христа Воскреслого переконалися і зраділи; і радість їх звичайно ж ніхто не міг забрати. Возрадувалися з ними і всі небесні сили, колись славили народження Спасителя. Навіть у пеклі засяяло світло, тому що напередодні з неї були звільнені всі, хто чекав спасіння, скоєного воскресінням Христа Бога. Радіймо ж і ми, що чекаємо отримати спасіння через вірність Богу в цьому світі. І нашої радості в цей день ніхто не відніме, хоча тьма швидко згущується навколо нас. Світ явно стоїть перед страшною катастрофою, якщо люди не покаються і не підуть за Христом. Поки людство біжить за тими, до яких бігла варта зі звісткою про воскресіння Христа, і які залишилися і залишаються глухими до цього дня. Сатана завойовує весь життєвий простір планети, веде маси на служіння собі, спішно об'єднує всіх тих, хто хоче побудови «нового світового порядку». Всі, хто служать вже не Ісусу Христу, а Вельзевулу, не бачать цього в своїй самолюбній безпечності. Вони перетворилися в світ, який зрадів, коли Апостоли були в смутку. Але знаємо і памятаймо, що з нами Бог. І радість перемоги Христової, дарована нам Його воскресінням, у нас забрати неможливо. І тому ще раз вітаю вас святими словами: Христос Воскрес!

Духовно втішаймося Господом не тільки в ці світлі дні, а й в усі дні життя нашого, як діти Божі, і втішаймося спасительною радістю синів Царства Христового, невпинно волаючи один до одного, що свідчить всьому світу і утверджує в людських серцях велику істину нашої віри.

Христос Воскрес!   Воістину Воскрес!

8 квітня 2018 р.                                    Рожнятівський декан Української Православної

Церкви Київського Патріархату Митрофорний

Протоієрей Михаїл Михасюк.

Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (04/04/2018)