Головна » Статті » Мої статті

Проповідь на Хрестопоклонну неділю.

                          У третю неділю посту свята Церква для підкріплення нашого духу наказує по-особливому вшанувати святий Господній Хрест. Звідси й назва цієї неділі — Хрестопоклонна неділя.

             Святий Хрест має пригадати безконечну Божу любов до нас, Христові страждання задля нас і наш обов’язок мужньо нести свій хрест щоденного життя. До всіх нас звертається Ісус Христос: "Коли хто хоче йти за мною, нехай себе зречеться, візьме щодня на себе хрест свій і йде за мною… Хто не несе хреста свого і не йде слідом за мною — не може бути моїм учнем” (Лк. 9, 23 і 14, 27).

                 Хрестопоклонна неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасення, тією зброєю є святий Хрест. І якраз цієї неділі Хрест виступає перед нами як знамено сили, знамено спасення та знамено перемоги і тріумфу.

              Подібно, як ті, що, відбуваючи довгу й тяжку дорогу, чуються змучені  ,і коли знайдуть дерево багате на тінисте листя, трохи там відпочивають і, наче відмолодившись, ідуть у дальшу путь, так і сьогодні, в часі посту й посеред прикрої дороги й подвигу, святі Отці посадили життєдайний хрест, щоб дав нам відпочинок і прохолоду, та щоб нас, утомлених, зробив мужніми й легкими до дальшого труду… Або, коли надходить цар, то найперше несуть перед ним його знамена, а потім він сам приходить, тішиться і радіє, а з ним радіють його піддані, так і Господь наш Ісус Христос, який бажає показати нам свою перемогу над смертю і славне явлення у дні Воскресіння, посилає наперед Своє царське знамено —Животворний  Хрест, що наповнює нас радістю і прохолодою та приготовляє нас, скільки це можливо, прийняти і самого Царя та славити світлого Переможця… Тому що хрест зветься деревом життя  і  є тим деревом, що було посаджене серед  Едемського саду.

                Богослуження цієї неділі майже нічого не говорять нам про хрест як символ терпіння, покути чи пониження, а радше величаємо святий Хрест, як символ радості, символ перемоги і тріумфу, що завершує світле Воскресіння.

                Справді, Хрестопоклонна неділя вчить нас розуміти велике значення святого Хреста для нас не тільки в часі посту, але і для нашого цілого життя. Ця неділя показує нам, що де хрест, там сила, там перемога, там спасення і там запевнене воскресіння до вічного щасливого життя.

                 Для більшої  заохоти до вшанування і любові святого Хреста часто пригадуймо собі ті глибокі думки, що вийшли з уст святого Єфрема Сирина († 373): "Хрест — воскресіння мертвих. Хрест — надія християн. Хрест — жезл кульгавих. Хрест — потіха бідних. Хрест — скинення гордих. Хрест — надія безнадійних. Хрест — кермо для плаваючих. Хрест — пристань для гонених бурею. Хрест — батько для сиріт. Хрест — потіха для терплячих. Хрест — охоронець для юнаків. Хрест — слава для мужчин. Хрест — вінець для старців. Хрест — невинність для дівиць… Хрест — хліб для голодних і джерело для спрагнених… Тож кладімо животворний хрест на чоло, на очі, на уста і на свої груди… Ні на одну годину, ні на один момент не залишаймо хреста та без Нього нічого не робім, але чи спимо чи встаємо, чи працюємо, чи їмо чи п’ємо, чи йдемо в дорогу, чи плаваємо по морі, чи переходимо ріки — усі свої члени ми повинні оздобляти Животворним Хрестом”.Амінь.

 

Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (02/04/2013)
Переглядів: 1225 | Теги: Проповідь на Хрестопоклонну неділю. | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0

Категорії розділу

Мої статті [269]

Пошук

Годиник

Рекомендуємо



Богословське віділення ЧНУ

Тернопільсько-Бучацька Єпархі

Недвірнянський Деканат

Наш Банер

Офіційний банер Рожнятівського деканату