Свято Пятидесятниці в с.Небилів.

День Святої Тройці або П’ятдесятниця – велике дванадесяте свято. Назву П'ятидесятниці свято одержало тому, що зішестя Святого Духа на апостолів сталося в старозавітне свято П'ятидесятниці, встановлене в пам'ять про дарування єврейському народові Закону при горі Синай; воно святкувалося в 50-й день після Великодня і припадало на закінчення жнив і збирання плодів, перші з яких приносилися в жертву в храм.

У П’ятидесятницю у всіх православних храмах проходить одна з урочистих служб за весь рік. Після літургії священики служать велику вечірню, на якій священик читає молитви про Церкву, про зішестя на землю Святого Духа, за упокій душ всіх покійних людей та про спасіння тих, хто молиться. Під час читання молитов у День Святої Трійці всі стоять на колінах – так завершується після пасхальний період. За доброї традиції в цей день кожний храм і оселя християн прикрашаються різною зеленню, а колір всіх облачень – зелений, що уособлює обновляючу і животворчу силу Святого Духа. На наступний день відзначається День Святого Духа.

День Святого Духа - древнє християнське свято. Це свято, яке у народі також називають «Духів день» є особливим церковним святом на честь третьої Особи Святої Трійці. Згідно з православним вченням, саме сходження Святого Духа на апостолів явило піклування Триєдиного Бога: Бог Отець творить світ, Бог Син спокутує людей від рабства дияволу, а Бог Дух Святий освячує світ через Церкву.

В святкові дні Пятидесятниці ,богослужіння в Свято-Михайлівському храмі с.Небилів,відправив Настоятель храму,Рожнятівський декан прот.Михаїл Михасюк. Після богослужіння і хресного ходу до символічної могили січових стрільців,була відправлена панахида за упокій тих,хто віддав життя своє за волю України.

Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (24/06/2013)
Переглядів: 1004 | Теги: Свято Пятидесятниці в с.Небилів. | Рейтинг: 3.0/2