5 вересня 2013 року, Івано-Франківська єпархія урочисто відсвяткувала 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.
Урочистості розпочались святковою Божественною літургією у Свято-Троїцькому кафедральному соборі міста Івано-Франківська, яку очолив керуючий єпархією – Високопреосвященнійший Іоасаф, митрополит Івано-Франківський і Галицький.

Його Високопреосвященству співслужив Преосвященнійший Юліан, єпископ Коломийський і Косівський та духовенство єпархії.
Святкову архиєрейську Літургію співав митрополичий хор Свято-Троїцького кафедрального собору (під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замразевича) та вокально-чоловічий колектив "Відродження" (під керівництвом протоієрея Юрія Мулярчука).
Богослужіння відбувалося за тим же уставом, що і послідування в день святкування 1000-ліття Хрещення Русі.
Перед причастям вірних секретар єпархіального управління протоієрей Василь Бурак зачитав Послання Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату (27 червня 2013 року) до пастви та всього українського народу з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України.
Після Літургії був відслужений святковий молебень святому рівноапостольному князю Володимиру.
             На завершення богослужіння владика Іоасаф привітав присутніх з ювілеєм та побажав усім бути вірними нащадками Володимирового Хрещення і берегти у своїх серцях віру православну. Також, Архипастир за утвердження Православ'я на Прикарпатті та з нагоди 1025-ліття Хрещення, медалями преподобних Іова і Феодосія Манявських, нагородив: благочинного Долинського деканату протоієрея Йосипа Жовніровича; благочинного Снятинського деканату протоієрея Михайла Марусяка; благочинного Богородчанського деканату протоієрея Івана Дуня; благочинного Рогатинського деканату протоієрея Івана Сидоренка; благочинного Рожнятівського деканату протоієрея Михайла Михасюка; благочинного Калуського деканату протоієрея Григорія Мороза; благочинного Болехівського деканату протоієрея Івана Петріва; благочинного Тисменицького деканату протоієрея Василя Качура; благочинного Івано-Франківського деканату протоієрея Ігоря Ільківа; регента митрополичого хору Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська, заслуженого працівника культури України Михайла Замразевича; художнього керівника вокально-чоловічого колективу "Відродження" протоієрея Юрія Мулярчука.
Цього ж дня, після богослужіння, в Івано-Франківській філармонії відбулася святкова академія та концерт присвячені ювілейному святкуванню.
Після молитви "Царю небесний...", Високопреосвященнійший Іоасаф благословив відкриття урочистої академії та виступив з доповіддю на тему: "Значення Хрещення Київської Руси: сотеріологічний та культурологічний аспекти"
Також, з доповіддю на тему "Яку віру прийняв рівноапостольний князь Володимир Великий" виступив викладач церковної історії Івано-Франківського Богословського інституту, кандидат богословських наук, благочинний Долинського деканату протоієрей Йосип Жовнірович.
            Після офіційної частини розпочався концерт духовної музики, в якому взяли участь: хор духовенства Снятинського деканату (під керівництвом протоієрея Миколи Марусяка), вокальний ансамбль священиків та церковнослужителів "Євлогія" Калуського молодіжного братства "Преподобних Іова і Феодосія Манявських" (під керівництвом Василя Радзібаби), а також – мистецькі колективи та виконавці Прикарпаття.
           Завершив святкову концертну програму виступ митрополичого хору Свято-Троїцького кафедрального собору міста Івано-Франківська (під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замразевича).
Святкування закінчилося молитвою "Боже великий єдиний" та многоліттям.

Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (09/09/2013)
Переглядів: 524 | Теги: Івано-Франківська єпархія урочисто | Рейтинг: 1.5/2