Ювілейні святкування в Манявському монастирі.
7 липня 2011 року Православна Церква святкує Різдво Чесного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана та пам'ять преподобних Іова і Феодосія Манявських. У цей день Хресто-Воздвиженський Манявський чоловічий монастир відзначив своє 400-ліття від дня заснування.Напередодні 6 липня у Благовіщенському храмі монастиря була відслужена братією обителі, на чолі з ієромонахом Максимом (Волошенюком), Мала вечірня з читанням Акафісту преподобним Іову і Феодосію. Після якої, о сімнадцятій годині, розпочалось святкове Всеношне бдіння у Хресто-Воздвиженському соборі монастиря, яке очолив Преосвященнійший Кирил єпископ Ужгородський і Закарпатський. На Всеношній, яка тривала близько п’яти годин, співав вокально-чоловічий колектив «Відродження», художній керівник протоієрей Юрій Мулярчук і братський хор монастиря.Біля десятої години вечора братія обителі розпочала Мале повечеря з читанням канонів і акафісту по підготовці до Святого Причастя. На монашому правилі молилась велика кількість духовенства та вірних – паломників, які, незважаючи на негоду, пройшли хресним ходом від Свято-Троїцького кафедрального собору м. Івано-Франківська до Манявського монастиря, долаючи відстань до п’ятдесяти кілометрів, за короткий час.Опівночі розпочалась нічна Божественна Літургія у храмі преподобних Іова і Феодосія, після якої, відбувся хресний хід до Блаженного каменя, де було відслужено Молебень з Акафістом преподобним Іову і Феодосію.7 липня о восьмій годині ранку у Благовіщенському храмі монастиря була відслужена друга Божественна Літургія, за якою багато вірних причастились Святих Тайн.Біля десятої години дзвони монастиря пробили мелодійний передзвін і у святу обитель увійшов найочікуваннійший гість – Святійший Філарет Патріарх Київський і всієї Руси-України, який і очолив урочисту Божественну Літургію з нагоди ювілейний святкувань. Вітальне слово, від імені братії монастиря Патріарху, висловив благочинний монастиря ігумен Паїсій (Кухарчук). Святійшому Патріарху Філарету за Літургією співслужили: Високопреосвященнійший Іоасаф архиєпископ Івано-Франківський і Галицький – настоятель Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря, Високопреосвященнійший Данило митрополит Чернівецький і Буковинський, Високопреосвященнійший Антоній архиєпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, Високопреосвященнійший Михаїл архиєпископ Луцький і Волинський, Преосвященнійший Кирил єпископ Ужгородський і Закарпатський, Преосвященнійший Нестор єпископ Тернопільський і Бучацький, Преосвященнійший Павло єпископ Тернопільський і Теребовлянський, Преосвященнійший Марк єпископ Чернівецький і Кіцманський, а також численне духовенство. На Літургії молися: Голова Івано-Франківської Обласної Державної Адміністрації Михайло Вишиванюк, Голова Обласної Ради Олександр Сич, представники місцевих органів самоврядування, реєстрове козацтво та біля десяти тисяч вірних. Співав хор Свято-Троїцького кафедрального собору м. Івано-Франківська під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Замрозевича.Після Літургії відбувся хресний хід навколо собору монастиря і був освячений Патріархом Філаретом пам’ятний Хрест, який встановлений до дня ювілею. Вкінці Святійший Владика звернувся до вірних з повчальним словом, після якого архиєпископ Іоасаф висловив щиру подяку Патріарху за його першосвятительський візит на Прикарпаття, а зокрема в Манявський монастир і побажав духовних та тілесних сил.
Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (09/07/2011)
Переглядів: 526 | Теги: Ювілейні святкування в Манявському | Рейтинг: 5.0/1