Неділя Всіх святих.
             Минулої неділі ми з вами святкували   День Пятидесятниці,день Сошествіє Святого Духа,ми з вами рзважували про те,які великі переміни відбулися в діях святих апостолів після сошествія Святого Духа. Він зробив їх відважними,розумними,і тоді вони розійшлися по всьму світі,щоб нести правду святого Євангелія .                                                                                                   А сьогодні,тиждень по Пятидесятниці,ми вшановуємо память Всіх Святих угодників Божих. Кожного дня свята церква згадує память тих чи інших святих.А сонм святих такий великий,що не стає в році днів,щоб вділити їм тим святим особливий день для їх памяті.Тому і свята церква в першу неділю по Сошествіє Святого Духа віддає память Всіх Святих.              Сьогодні свято всіх тих учених мужів ,які своїми проповідями,своїми письмовими працями,своїм життям,пильно стояли на сторожі безцінного дару Святої Православної віри.              Сьогодні свято ,всіх тих святих мучеників ,які перетерпіли люті гоніння,болі ,страждання і навіть саму смерть,заради того, щоб доказати  правдивість нашої віри.              Сьогодні свято всіх тих,які не шкодували життя,свєї праці,які своєю вірою в Бога,своєю любовію,надією на Божу любов і милосердіє,давали добрий приклад для нас,і підвержували те,що людина може і повинна стати святою і заслужити собі на вічне і щасливе життя в Божому Царстві.              Тому сьогодні розважемо,хто вони такі святі угодники Божі,та в якому відношенні знаходимося ми до них,а вони до нас.Святі угодники,це душі тих людей,які жили колись,а на хвилю смерті вони були від всякого гріха.Це не значить,що ті люди прожили своє життя,і не грішили.Ні!Бо Святе Письмо говорить,що немає людини,яка  би прожила життя ,і не согрішила.Безгрішний тільки Ісус Христос.Для підтвердження цього візмемо декілька прикладів:Святх Апостолів Петра і Павла.Хіба ап.Петро не согрішив тяжко,коли він тричі відрікається від Христа,і відрікається тричі з клятвою:»Не знаю Цього Чоловіка.»(Мф.26,72).А хіба св.ап.Павло не був ревним гонитилем і противником християнства.А якщо поглянемо на життя прп.Марії Єгипетської,адже вона молоде життя провела в розпусті.Як ці святі,так і інші теж піддавалися дії гріха,але якою великою покутою вони спокутували свої гріхи і провини.Святе Письмо говорить,що коли ап.Петро пізнав свій гріх,то»вийшов геть,плакав гірко»(Мф.26,75).Святе Передання оповідає,що він плакав так при співані півня,що  від сліз в нього на щоках зробилися рівчаки. Св.ап.Павло після чудесного навернення до святої Христової віри,своїмрозумом,як людина вчена,своїми посланнями,своїми проповідями,своїм життям і мученичеською смертю,доказав вірність правдивому Богу і вірі Христовій.Прп.Марія Єгипетська ,хоча і провела свої молоді роки в гріхах,але і велика була її покута.Вона не 40 днів чи 40 місяців прожила в безлюдній пустині на самоті,а довгих 40 років,  там вона несла свою покуту.Та багато інших прикладів покути ми можемо привести із життя святих угодників Божих.Це ще раз підтверджує те,що вони були такі самі як ми,і жили таким самим  життям.Багато з них так само пізнавали гріх,як сьогодні і ми пізнаємо.                   Святі  є нашими покровителями імолитвенниками на небесах.Ми іх вшановуємо,а не поклоняємося.Шануємо,як старших наставників,як людей,які досягнули високої духовності,як людей,які живуть у Бозі і для Бога.А підставу для шанування наставників дав ап.Павло:»Памятайте наставників ваших...і,дивлячись на кончину життя їхнього,наслідуйте віру їхню»(Євр.13,7).Святі є нашими співмолитвенниками і друзями на шляху служіння Богові,а не посередниками ,як про це говорять сектанти.Посередник –«єдиний...між Богом і людьми ,чоловік Христос Ісус, Який віддав Себе для відкуплення всіх»(1 Тим.2,5-6). Коли ми впадаємо в гріхи,ми позбуваємося ласки Божої,а без ласки Божої ,ми не можемо перепросити ображеного Бога.Тоді ми звертаємося до своїх молитвенних покровителів і співмолитвенників,просимо їх молитов за нас грішних перед Господом Богом. І ми радіємо що так як святі досягнули вічне щастя,і при їх молитвенній допомозіІ ми його осягнемо.              Тому частіше підносім свої духовні очі в гору до тих,що тепер ликують на небі,та просім їх у всіх своїх потребах,а особливо до нашого небесного покровителя,того святого-імя якого ми носимо.              Святі угодники Божі моліть Бога за нас грішних.Амінь.                             Митр.прот.Михаїл Михасюк.
Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (24/06/2011)
Переглядів: 546 | Теги: Неділя Всіх святих. | Рейтинг: 0.0/0