Різдвяне вітання Рожнятівського декана Митрофорного протоієрея Михайла Михасюка.
ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ-СЛАВІМО ЙОГО. «Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!»(Лук.2:14) Це перша колядка, що пролунала над землею. Пізніше люди складуть тисячі інших, мільйони християн всього світу у своїх колядках і молитвах прославлять Різдво Христове. Але сьогодні звернімося до цієї, першої хвали, яку співали ангели. Залишивши небесні простори, слідом за своїм Господом, що народився в убогій печері, вони явилися убогим і простим пастушкам з радісною вісткою. Багато таємниць Всесвіту знали ці безтілесні духи, перші Божі створіння. Вони славили Всемогутнього Бога в акті створення світу, співали Йому хвалу, коли народжувалися зірки і планети, виникало життя. Бога славить кожен промінь світла, крапля роси, світло блискавки. А найбільше прославився Бог ставши людиною. Ангели раділи побачивши Бога в тілі і славили Його задум спасіння. Як раділи ангели у ніч Різдва, піснею славили Христа, так і ми покликані колядками, словом, молитвою, усім своїм життям славити Бога, нести у цей темний і холодний світ радіть Різдва.І сьогодні,ми з Вами,прийшли славити Христа,в цю Різдвяну ніч, яка світліше всякого дня, бо не просто сонце, а Сонце Правди сходить над землею. . На вулиці зима - а в наших душах квітуча весна, «Бо Немовля нам народилося - Син даний нам; ім'я Йому: Бог кріпкий»(Іс. 9, 6). З давнини набожний український народ по-дитячому радісно зустрічав Різдво Христове. В Світлу ніч і старий, і молодий благоговійно оспівували в храмі Народженого Спасителя. А потім запалювалися свічки на ялинках, починалися ходи з Віфлеємської зіркою, звучали зворушливі колядки. І тепер, коли триває духовна зима в нашій Вітчизні, і до дітей, і до дорослих повертається та свята радість Різдвяна, яка була в благословенну старовину. Син Божий закликає нас всіх бути як діти, щоб увійти в Небесне Царство. Кожному християнинові потрібно зберігати по-дитячому чисте серце, яке вміє вірити, яке вміє радіти, яке вміє любити. Скільки надуманих бід, скільки фальшивих складнощів уникли б ми в цьому житті, якби завжди мали світлу віру і радість у Господі. Звістка про Різдво Немовляти Ісуса для кожного віруючого, стає невичерпним джерелом душевного миру, нестаріючої любові, вічного життя.Довіримося і ми Спасителю нашому Ісусу Христу. Станом же наперекір будь-яким спокусам зберігати в собі по-дитячому світлу Різдвяну радість, бо з нами Всесильний, Вселюблячий, Всеблагий Господь. Покладемо всі наші уповання на Христа Життяподателя. Христос народжується для нас і в нас. Тож нехай запанують серед нас любов і однодумність, як властиво тим, хто свято береже в собі образ Божий. Сьогодні Божественний Гість приходить в наші серця, щоб залишитися посеред нас. Тож не будемо засмучувати Найсолодшого нашого Спасителя. Якщо почнемо сумувати - нехай нас утішить надія на Всемилостивого Сина Божого. Якщо захочемо сваритися - нехай зупинить нас лагідний погляд Богонемовляти Ісуса. Розділим наші святкові почуття з ближніми - хай засяє світло Вифлеємське в кожній християнській родині. Будемо прагнути до того, щоб сяйво нашого торжества осяяло і світ навколо нас. Віддамо істинне поклоніння Богонемовляті Христу, втішаючи страждущих, допомагаючи нужденним, освічуючи заблуканих. Нехай буде нашим різдвяним подарунком один одному святая взаємна любов.Нехай ці Різдвяні свята будуть радісними і щасливими для всіх Вас! ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ-СЛАВІМ ЙОГО. Рожнятівський декан УПЦ КП Митрофорний протоієрей Михайло Михасюк.
Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (31/12/2014)
Переглядів: 519 | Теги: Різдвяне вітання Рожнятівського дек | Рейтинг: 3.8/4