Собор Архангела Гавриїла.
Архангел Гавриїл був вибраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і шануємо Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.Святий Архистратиг Гавриїл – служитель Божественної Всемогутності. Він сповіщав старозавітному людству про майбутнє втілення Сина Божого: надихав пророка Мойсея при написанні книги Буття; пророку Даниїлу сповіщав про майбутнє єврейського народу (Дан.8, 16; 9, 21-24); з’являвся праведній Анні із звісткою про народження від неї Преблагословенної Діви Марії. Він явився священику Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього – Іоана Хрестителя. Господь посилав його до святого Йосифа Обручника: він з’явився йому уві сні, щоб відкрити йому тайну втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, попереджав про наміри Ірода і звелів тікати в Єгипет з Младенцем і Богородицею. Коли Господь перед Своїми стражданнями молився в Гефсиманському саду до кривавого поту, для Його укріплення, за Церковним Переданням, був посланий з небес Архангел Гавриїл, ім’я якого означає "Кріпкість Божа”(Лк.22, 43).Жінки-мироносиці почули від Архистратига радісну звістку про Воскресіння Христове.Згадуючи в цей день багаторазові явлення святого Архистратига Гавриїла та його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його заступництво перед Господом за християн, Православна Церква закликає своїх чад з вірою і ревністю звертатися в молитвах до великого Ангела.
Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (08/04/2011)
Переглядів: 681 | Теги: Собор Архангела Гавриїла. | Рейтинг: 0.0/0