Святкування Богоявлення та Хрещення Господнього в с.Небилів.

Водохреща - це третє найбільше християнське свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. Християнський світ відзначає свято Водохреща 19 січня, яке ще називають Богоявленням, Йорданом. Йордань (від назви ріки Йордан у Палестині) - народна назва християнського обряду освячення води.

Напередодні Водохрещі святкується «Голодна кутя» або другий Святий Вечір, а  вранці (19 січня) у церквах святять воду. Вважається, що на Йордан вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні і духовні хвороби.

За давньою традицією, церемонія освячення води відбувалася під відкритим небом, на берегах річок, струмків, озер.

В день святкування Богоявлення та Хрещення Господнього  в храмі Архангела Михаїла с.Небилів відбулося святкове богослужіння,яке очолив настоятель храму ,Рожнятівський декан митр.прот.Михайло Михасюк.Після святкового богослужіння настоятель храму і віряни хресною ходою пішли на річку Лімниця для  освячення води.

Після Йорданського освячення води молодь купалася в ріці Лімниця.

Категорія: Мої статті | Додав: muxasjyk (20/01/2014)
Переглядів: 722 | Теги: Святкування Богоявлення та Хрещення | Рейтинг: 4.0/4